Vítej

Červen 2009

Rekordy

28. června 2009 v 12:14 →psi
Nejdelší psí uši zdobí baseta jménem Jack vom Foster Wald, který žije se svými hrdými majiteli Claudií a Carsten Bausovými v německé Fuldě. Jeho ušiska měřila k 11. prosinci 2003 33,2 cm

Nejdelší psí jazyk, který měří 43cm má boxer Brandy majitele Johna Scheida z USA!!


Nejrychleji otevřít okénko v autě dokáže maďarská border kolie Striker. Dokáže okénko stáhnout kličkou pomocí čenichu a tlapky za 13 sekund. Pod vedením svého majitele Francisse Gadassiho rekordu dosáhl poprvé 14. srpna 2003 v Kanadě.


O rekord Nejpočetnější vrh, který čítal 23 štěňátek se dělí hned tři fenky. První byla 9. června 1944 fena amerického foxhounda majitele W. Elyho (USA). Druhá 6. -7. února 1975 fena bernardýna majitelů R. a A. Roddenových (rovněž USA), z jejíhož vrhu přežilo 14 psích miminek. Třetí fenka dogy dánské majitele M. Harrise povila 23 štěňátek ve Velké Británii v červnu 1987. z tohoto vrhu přežilo 16 štěňat.

A kdo se může pyšnit nejmenším psem světa? yorkshirský teriér Arthura Marplese z Velké Británie. Tento pejsáneček:o) měřil v dospělosti 7,11 cm v kohoutku a od špičky čenichu po špičku ocasu dosáhl délky 9,5 cm.Světový rekord psa ve skoku do výšky činil 167,6 cm a se dílem fenky Cinderella May A Holly Grey ze dne 3. října 2003. Jako plemeno je zde uveden "chrt", takže bohužel nevím, o kterého skokana se jednalo… možná to byl třeba právě vlkodavJ Majitelkami fenky jsou Katheleen Conroyová a Kate Long (obě z USA). Ještě dodám, že rekordu došlo během programu Purina Dog Chow Incredible Dog Challenge na Gray Summit.To nejvíc tenisových míčků si do tlaminky nasouká zlatý retvívr Augie rodiny Millerových (USA). 6. července 2003 úspěšně posbíral a udržel v tlamě 5 tenisových míčků

A to nejlepší nakonec: nejvyšší a nejdelší pes světa. Tímto oslnivým titulem se může pyšnit dánská doga majitele Charlese Dodmana z Velké Británie Harvey. Je vysoká 105,41 cm a je dlouhá od čenichu po špiček ocasu 231.14 cm.Hoooooooop

28. června 2009 v 11:57 →psi

Online Hra - Western

28. června 2009 v 11:47 | PoNdík |  →Koně
Nicki's Range
Nicki's Range

Je to v celku dobrá hra.. Jen by si trochu měli pohrát s grafikou..
Ovládá se myšlí a káče mezerníkem..
Cíl této hry je pochytat co nejvíce prasat a někdy se tam
oběvijou i králíci..


Online Hra - Pro Děti

28. června 2009 v 11:40 →Koně
My Little Pony Friendship
My Little Pony Friendship

Tato hra je pro menší.. Vybavujete prostor a potom dáváte do ní koníčky
A oni se hejbají.. Ovládáno je vše myší ..
Tak pokuď máte menší ségru nebo někoho inýho, tak skuzte ať si to zahraje :-)Online Hra s koňmi

28. června 2009 v 11:33 →Koně
Penny's Courageous Ride
Penny's Courageous Ride

Superr. Hra!!
Skáčete přes překážky -/muzerníkem/ a řídíte koně esík májít cvalem nebo klusem-/myší/ Během jízdy také zbíráte jablíčka nebo nějaké jiné pamlsky tím že koníček na ně najede :)


WeB- Pejsánci

28. června 2009 v 11:09 WeB
Zdroj - Na tomto zdroji Najdete spoustu vecí.. Od pamlsku až po Knížek o psech :)..
Je to stránka víhradně o psech.. Ale určitě stojí za to :o)

Přírodní antiparazitika proti klíšťatům, blechám a hmyzu

28. června 2009 v 10:59 →Mix

Přírodní antiparazitika proti klíšťatům, blechám a hmyzu

Přírodní antiparazitika proti klíšťatům, blechám, hmyzu a ostatním lezoucím a létajícím parazitům (vši, roztoči, komáři, ovádi, mušky, mravenci) od firmy cdVet jsou nová a zcela bezpečná alternativa chemických antiparazitik pro psy. Běžné preparáty proti klíšťatům, blechám a hmyzu (spoty, obojky, spreje) obsahují chemicky vyrobené nervové a jiné jedy. Ty však nejsou jedovaté jen pro parazity, ale také pro psy, chovatele a pro malé děti.
Přírodní přípravky proti klíšťatům cdVet obsahují čisté (100%) éterické za studena lisované oleje a byliny, které pachovou záměnou chrání psy proti klíšťatům, proti hmyzu a ostatním vnějším parazitům. Pro psa a jeho rodinu představují éterické oleje minimální (prakticky neznatelnou) pachovou změnu, ale krvelační parazité vůni (a případně huť) těchto olejů nesnášejí. Účinnost přírodních cdVet antiparazitik je u zdravých psů až 97%.

Jsou tyto přípravky proti klíšťatům a hmyzu určeny pro lidi ?

Přírodní antiparazitika cdVet proti klíšťatům, blechám a hmyzu dosud nebyla přihlášena k registračně schvalovacímu procesu pro humánní antiparazitika a repelenty (čas, peníze, lobby). Proto nejsou určena pro lidí. Pravdou však je, že lidé, kteří znají zdravotní rizika spojená s používáním chemických jedovatých antiparazitik a lidé, kteří důvěřují značce přírodních produktů cdVet od pana Dingmanna tato přírodní antiparazitika sami ke své ochraně používají.
Textový seznam výrobků
Obrázky
Ochrana psa před parazity (klíšťata, blechy, vši)Ochrana psa před hmyzem (komáři, mušky, ovádi)Hubení blech, vší, roztočů a ostatních parazitů na psoviVykoupání psa v pH-neutrálním čajovníkovém šamponuOšetření pokožky psa po odstranění vnějších parazitůHubení blech, vší, roztočů a ostatních parazitů v okolí psa
Ochrana (klíšťata, blechy)Ochrana (komáři, mušky)Hubení blech na psoviVykoupání psaOšetření pokožkyHubení blech v okolí
Hřeben pro vyčesávání blech ze srsti psů a kočekHáčky a kleštičky na vytahování klíšťat z pokožky psaProstředek na hubení mravenců

ZdrojPamlsky pro kočičky

28. června 2009 v 10:52 →Kočky
Našla jsem pár pamlsku , pro kočičky....
Info na této stránke→ZDeMlsoun plněné pralinky s příchutí smetany. Slouží jako odměna pro kočky. Doplňkové krmivo.
23,- Kč
Mlsoun plněné pralinky s příchutí sýru. Slouží jako odměna pro kočky. Doplňkové krmivo.
23,- Kč
Mlsoun plněné pralinky s příchutí lososa. Slouží jako odměna pro kočky. Doplňkové krmivo.
23,- Kč
Výhodné trojbalení Mlsoun Plněné pralinky obsahuje pralinky s příchutí smetany, lososa a sýru. Obsahuje lecitin. Doplňkové krmivo pro kočky. Podávejte jako odměnu.
59,- Kč
Měkký vitamínový pamlsek Esquisita Happies losos + kuře ve tvaru kytičky. Doplňkové krmivo pro kočky. Dávkování 6-10 ks/denně dle velikosti kočky.
27,- Kč
Měkký pamlsek Esquisita Happies kuře + sýr. Doplňkové krmivo pro kočky. Dávkování 3-6 ks/denně dle velikosti kočky.
27,- Kč
100% přírodní masová pochoutka pro kočky. Kuřecí maso - s mastnými kyselinami pro lesklou srst.
» NOVINKA «49,- Kč
100% přírodní masová pochoutka pro kočky. Tuňák - s mastnými kyselinami pro lesklou srst.
» NOVINKA «49,- Kč
100% přírodní masová pochoutka pro kočky. Tuňák - s mastnými kyselinami pro lesklou srst.
» NOVINKA «49,- Kč
Pamlsek pro kočky Stickies hovězí tyčinky 12ks. Doplňkové krmivo pro kočky.
27,- Kč
Pamlsek pro kočky Stickies drůbeží tyčinky 12ks. Doplňkové krmivo pro kočky.
27,- Kč

Drezura

24. června 2009 v 14:50 →Koně
Drezura je další soutěž, při které jde hlavně o to, aby jezdec s koněm "splynuli", aby jezdec dával jen nepatrné povely a kůň je plnil jakoby sám od sebe. V této soutěži jde o koňské ladné pohyby a jezdcův perfektní sed a držení těla.
Na tento druh sportu se každý teplokrevník nehodí. Drezurní kůň by měl mít velmi ladné pohyby a perfektní elegantní chody. Drezura je jedna z nejtěžších druhů koňských sportů. Stejně jako u parkuru i v drezuře jsou dané stupně obtížnosti. Jsou úplně stejné, liší se jen v tom, že v drezuře se ke stupňům obtížnosti nepojí výška překážek, ale různě těžké drezurní cviky a figury.
Některé drezurní cviky a figury
Couvání
Couvání je rovnoměrný pohyb zpět, ve kterém se nohy zvedají a došlapují v diagonálních párech. Nohy se mají dobře zvedat a zadní zůstávat na rovné čáře. Při couvání kůň, ať stojí nehybně, má zůstat "na přilnutí" a udržet si chuť k pohybu vpřed. Vážnými chybami jsou vzpírání se nebo ukvapenost pohybu, odpor nebo vyhýbání se ruce, uhýbání zádě z přímé linie, rozkročující se nebo neaktivní zadní nohy, vlečení předních nohou.
Kontracval
Je to vlastně cval na jinou nohu. Např. Jezdec, který jedena koni, cválajícím na pravou nohu, při kontracvalu ho nechá cválat na levou. Kontracval je cvik zvyšující ohebnost. Kůň udržuje své
přirozené ohnutí ven z kruhu a je postaven na stranu vedoucí nohy. Jezdec se má vyvarovat zkroucení koně, které by způsobilo ztuhnutí a porušení čistoty chodu, musí zabránit vypadávání zádě z kruhu a musí omezit své požadavky ve shodě se stupněm ohebnosti koně.

Letmý přeskok ve cvalu
Během fáze vznosu přeskočí kůň na pobídku jezdce z jednoho cvalu do druhého. Během jednotlivých přeskoků musí kůň zůstat klidný, rovný a v živém kmihu. Kůň musí během jedné fáze vznosu přeskočit předními a zadními končetinami zároveň. Přeskočí-li například během jedné fáze vznosu pouze předními končetinami a teprve v další fázi vznosu zadními, nebo naopak, je to chyba. Přípravou na tento přeskok je takzvaná jednoduchá změna cvalu, při které kůň přejde do kroku a po několi krocích, maximálně však čtyřech, opět nacválá na druhou nohu. Kůň nesmí při přechodech klusat a přechody musí být hladké.

Obrat kolem předku
Je to figura, při které se kůň zadní částí těla otáčí přes předních nohou, kterými pouze podupává téměř na místě.

Dovnitř plec
Je to figura, při které se kůň odklání od směru pohybu v úhlu asi 30 stupňů. Většinou se provádí u stěny obdélníku, takže se kůň odklání od
stěny směrem dovnitř. Vnitřní přední noha kříží zepředu vnější přední nohu. Kopyta zadních nohou směřují dopředu a nekříží se.

Poloviční překrok
Je to cvik, při němž se kůň pohybuje diagonálně dopředu a zároveň do strany a je ohnutý ve směru, jímž se pohybuje.

Pasáž
Je to pomalý, velmi vysoký klus, který vyvolává dojem, jako by kůň pomalu plul nad zemí. Každý krok je ve vzduchu chvíli zadržen.
Piafa
Je to vlastně klus podobný pasáži, jenže kůň stojí na místě.
Každá série cviků má škáru hodnocení od 0 do 10 bodů. Samozřejmě i v drezuře existují trestné body a penalizace.
Tabulka penalizace:
1. omyl - 2 body
2. omyl - 4 body
3. omyl - 8 bodů
4. omyl - vyloučen
Rozhodčí hodnotí jezdce a koně stupnicí od 1 - 10.
Stupnice:
10 - vynikající
9 - velmi dobrý
8 - dobrý
7 - dosti dobrý
6 - uspokojivý
5 - dostatečný
4 - sotva dostatečný
3 - téměř špatný
2 - špatný
1 - velmi špatný
0 - nebyl předveden
Drezura se cvičí a závodí v tzv. drezurním obdélníku. Velikost tohoto obdélníku je 20x40m, ve vyšších stupních a v mezinárodních soutěžích 20x60m. Drezura se často jezdí za doprovodu hudby, což tento sport povyšuje na umění.

Zebra

24. června 2009 v 14:15 →Obrázky
zebra picture

Koňské příběhy

22. června 2009 v 20:58 →Koně
1. Příběh od Lucky Hrstkové z Brna
VARNA - Moje teta má kobylku Varnu: A1/1. Je velmi rychlá, hodně!!! Teda Varna. … pokračování
21.1.2006
*******************************************
2. Příběh od Lucky Procházkové z Prahy 8
ZA SEDLEM - Tento příběh se odehrává v době, kdy moje nejlepší kamarádka měla svojí kobylku … pokračování
3. 2. 2006
*******************************************
3. Příběh od Bětky Kocourkové z Prahy 10
FLÉRKA - "Ach jo…už je zase konec." povzdychla si Klára, když odváděla Tinu do jejího boxu. … pokračování
22. 3. 2006
*******************************************
4. Příběh od Adély Kubištové z Veleně
Ajša, naše kobylka měla čekat hříbátko a my nevěděli přesný termín hřebení. Každý večer ... pokračování
22.8.2006
*******************************************
5. Příběh od Miriam Števove, Partizánské,
Uniesol ma kôň - Tatino ma zobral na farmu jeho kamaráta, aby som mu ukázala … pokračování
12.1.2007
*******************************************
6. Příběh od Zuzany Fričové ze Slovenska
ŠEPOT KONÍ - Niekto má vždy štastie , ja napríklad ho nemám . O koňoch môžem len ... pokračování
13.1.2007
*******************************************
7. Příběh od Mirky Klusové ze Třince
TEMNÁ PROPAST - Viki probudil hluk odhrabovače ,který válčil se sněhem na cestě před ... pokračování
15.2.2007
*******************************************
8. Příběh od Miriam Števove, Partizánské,
Sammy a Nancy - Bolo horúce letné popoludnie, keď si Sammy zmyslela, že sa pôjde … pokračování
28.2.2007
*******************************************
9. Příběh od Mirky Klusové - Pegasky Pony ze Třince
O MÉM KOŇSKÉM ŽIVOTĚ - Věnováno statečné klisně, která bojovala až do konce svých sil, ale osud … pokračování
2.3.2007
*******************************************
10. Příběh od Mirky Klusové - Pegasky Pony ze Třince
ROMANCE - KŮŇ, KTERÉMU NIKDO NEVĚŘIL - Byla starší, nebyla jako ostatní koně v okolí - krásní... pokračování
4.3.2007
*******************************************
11. Příběh od Very ze Slovenska
Tady Donar lidičky! :o) Když jsem viděl svou paničku jak furt nemá čas, rozhodl jsem se, … pokračování
26.3.2007
*******************************************
12. Příběh od Dominiky Potměšilové z Prahy
Mr.Ashly - Ahoj jmenuji se Mr.Ashly. Jednou, když jsme měli hodinu v jízdárně, měla na mě jet nějaká … pokračování
27.3.2007
*******************************************
13. Příběh od Mirky Klusové - Pegasky Pony ze Třince
PŘÍBĚH TEMNÉHO KAŇONU - V Dark Canyon se už pomalu stmívalo, jen z malé jeskyně se ozývaly … pokračování
29.3.2007
*******************************************
14. Příběh od Dominiky Potměšilové z Prahy
BOUŘE - Já a moje kamarádka jsme si vyjeli s našimi koňmi na vyjížďku do lesa. Bylo pěkné počasí a ... pokračování
29.3.2007
*******************************************
15. Příběh od Dominiky Potměšilové z Prahy
AMÁLKA - Ahoj, já jsem Amálka. Teď nedávno jsem se spářila s hřebcem Sametem a měli ...pokračování
5.4.2007
*******************************************
16. Příběh od Michaely Vidové, Šaľa, Slovensko
MIO - Mio je meno konika ktorého sa týka tento pribeh, ktory sa ma moc dotkol a ostane v ...pokračování
11.4.2007
*******************************************
17. příběh od Zuzany Hynčtové z Prahy 10
ZTRESTANÉ VELIKONOCE U KONÍKŮ - Byli jsme s kamarádkou u ní na chatě, kde měla … pokračování
16.4.2007
*******************************************
18. příběh od Mirky Klusové z Třince
VĚŘ SVÉMU SRDCI - Budík se nemilosrdně rozdrnčel na nočním PŘÍBĚH NA POKRAČOVÁNÍ... pokračování
5.5.2007
*******************************************
19. příběh od Zuzany Hynčtové z Prahy 10
KLISNIČKA ELIZABETH - Ahoj, tak toto je ta klisnička Elizabeth, je to klisna Hflinga, měří ,,, pokračování
10.5.2007
*******************************************
20. příběh od Zuzany Hynčtové (z Prahy 10
ROZLOUČENÍ - Ahoj, chtěla bych se rozloučit s celými KONINAMI. Je to proto, že už je … pokračování
10.5.2007ezinárodní výstava psů České Budějovice 26.4.2009

22. června 2009 v 20:23 →psi
RázTřídaOceněníJméno psa
Špic malý bílýPsi - mezitřídaV1, CAC, CACIB, BOBAllánek Jamamba
Špic malý černý a hnědýPsi - tř.mladýchV1, CAJC, BOBFolk z Tichého háje - Č
Psi - mezitřídaV1, CAC, RCACIBKreatic z La-Ni-Lu - Č
Psi - tř.otevřenáV1, CACIcon z Tichého háje - Č
Psi - tř.šampionůV1, CAC, CACIBZorik Zlatý prach - H
Feny - mezitřídaV1, CAC, CACIBLassie z Temných nocí - Č
Špic malý nové barvyPsi - tř.mladýchV1, CAJCBarny Apri Cherry - O
V2Chriss Orlovská perla - OS
V3Corry Zlatý prach - O
V4Golden General George
Psi - mezitřídaV1, CAC, RCACIBBonny Hazpo - O
Psi - tř.otevřenáV1, CAC, CACIBFaigo Sandiré - O
V2, RCACChris Liška od krbu - O
V3kim z Mahajku - V
Feny - tř.mladýchV1, CAJC, BOBFiji z Tichého háje
V2Enji z Tichého háje - OS
Feny - mezitřídaV1, CAC, RCACIBHellys Sandiré - O
Feny - tř.otevřenáV1, CAC, CACIBDebi Lachim - O
V2, RCACKeisi z Tichého háje - O
Špic střední bílýFeny - tř.otevřenáV1, CAC, CACIB, BOBCeta Kačická říčka
Špic střední nové barvyPsi - tř.otevřenáV1, CAC, CACIB, BOBGimmi Sandiré - O
V2, RCAC, RCACIBRonny z Lejancu - CS
Špic trpasličíPsi - tř.šampionůV1, CAC, CACIBAndré Apri Cherry - O
Psi - tř.veteránůV1, Nejlepší veteránHanýsek z Malebného Povltaví - OS
Feny - tř.puppyVN1Jahůdka Lodan Stříbrný stín - BT
Feny - tř.mladýchV1, CAJCTerra v. Urlbach - B
V2Happy Go Lucky of Maya's Pomeranianworld - O
V3Tequila Sunrise of Little Gangster Paradise - O
VD4Bibiana z Dahovy stáje
Feny - mezitřídaV1, CAC, RCACIBKimi Liška od krbu - O
V2, RCACJan-Shar's Come Fly with me - BT
Feny - tř.otevřenáV1, CACAnife Ly Stříbrný stín - O
V2, RCACLinda Mariadolf - O
V3Vendy z Krásných koutů - Č
Feny - tř.šampionůV1, CAC, CACIB, BOBVega Superstar Stříbrný stín - Č
Špic velký bílýPsi - tř.otevřenáV1, CAC, RCACIBBenny z Osečských hájů
Psi - tř.šampionůV1, CAC, CACIB, BOBLaki Vltavská perla
Špic vlčíPsi - tř.mladýchV1, CAJCAstor od Pstruhového potoka
Psi - tř.otevřenáV1, CAC, CACIBChazar Šumbarský pramen
Feny - tř.mladýchV1, CAJCYvetka Litožnická tvrz
V2Zena Krušnohorská
Feny - tř.šampionůV1, CAC, CACIB, BOBGrace Šumbarský pramen

Prázdninové jezdecké kurzy

22. června 2009 v 20:19 →Koně
Prázdninové jezdecké kurzy Vše o koních jsou tradicí Hipocentra Koryčany již více jak 15 let. Vybrat si můžete ze tří oblíbených variant a jedné novinky.
.......................................................................................................................................................... Týdenní jezdecký kurz Vše o koních pro všechny od 11 let
Děti mladší 10 let bereme jen za předpokladu, že již aktivně a samostatně jezdí na koni.
Co byste měli vědět:
 • Týdenní jezdecký kurz Vše o koních NENÍ KLASICKÝ TÁBOR, ALE KURZ, NA NĚMŽ JE ZAJIŠTĚN CELODENNÍ pedagogický DOHLED.
 • VZHLEDEM K NABITÉMU JEZDECKÉMU A KOŇSKÉMU PROGRAMU NEZBÝVÁ MOC ČASU NA DALŠÍ AKTIVITY (SPORTOVNÍ, TÁBORNICKÉ, KARNEVALY APOD.).
 • Kurz je určen těm, kteří mají zájem o koně, o práci s nimi, nevadí jim čištění, místování apod.
 • Předpokládáme také, že zkušení jezdci pomohou těm menším, protože si ještě dobře pamatují, jak sami začínali - sedlání, vodění, pomoc na jízdárně.
 • Zájemci se mohou naučit lonžovat koně.
 • Program bude doplněn o metody výcviku koně ze země-hormanship.
 • INTENZIVNÍ JEZDECKÝ KURZ VŠE O KONÍCH je přednostně určen těm, kteří prošli našimi kovbojskými nebo superkovbojskými prázdninami, už se seznámili s koníky a aspoň trochu umí jezdit.
 • Toto rozdělení je nutné, abyste si všichni ježdění na koni užili a udělali co největší pokrok.
 • Pokud ještě nevíte, jestli vás bude ježdění na koni bavit, přihlaste se na dvanáctidenní pobyt - kovbojské nebo superkovbojské prázdniny.
 • Předpokládáme intenzivnější ježdění i vyjížďky do terénu.
Cena: 3620,-Kč
Termíny:
 1. 30.6. - 6.7.2009
  TIP: Prodlužte si prázdniny o dva dny, přijeďte už v neděli 28.6., příplatek je včetně 2 hodin výcviku na koni 850,- Kč. Pokud s námi chcete být, ale nemusíte nutně jezdit více hodin, pak je příplatek jen 550,-Kč za dva dny.
 2. 6.7. - 12.7.2009
 3. 12.7. - 18.7.2009
 4. 18.7. - 24.7.2009
 5. 24.7. - 30.7.2009
 6. 30.7. - 5.8.2009
 7. 5.8. - 11.8.2009
 8. 11.8. - 17.8.2009
 9. 17.8. - 23.8.2009
 10. 23.8. - 29.8.2009
Možností je spojení dvou týdnů dohromady, můžete tak pobýt 12 nocí a odjezdit si 20 nebo 17 hodin. Další program stejný jako na týdenním jezdeckém kurzu VŠE O KONÍCH.
.......................................................................................................................................................... Jezdecký kurz Vše o koních MIDI
17 výcvikových hodin, další program stejný jako týdenní kurz Vše o koních
Cena: 6320,-Kč
Termíny:
 1. 30.6 - 12.7.2009 TIP: Prodlužte si prázdniny o dva dny, přijeďte už v neděli 28.6., příplatek včetně 2 hodin výcviku na koni je 850,- Kč. Pokud s námi chcete být, ale nemusíte nutně jezdit více hodin, pak je příplatek jen 550,-Kč za dva dny.
 2. 12.7. - 24.7.2009
 3. 24.7. - 5.8.2009
 4. 5.8. - 17.8.2009
 5. 17.8. - 29.8.2009
Ale můžete spojit prakticky kterékoliv dva týdny z týdenních jezdeckým kurzů.
.......................................................................................................................................................... Jezdecký kurz Vše o koních MAXI
20 hodin jezdeckého výcviku.
Cena: 6750,-Kč
Termíny:
 1. 30.6. - 12.7.2009
  TIP: Prodlužte si prázdniny o dva dny, přijeďte už v neděli 28.6., příplatek včetně 2 hodin výcviku na koni je 850,- Kč. Pokud s námi chcete být, ale nemusíte nutně jezdit více hodin, pak je příplatek jen 550,-Kč za dva dny.
 2. 12.7. - 24.7.2009
 3. 24.7. - 5.8.2009
 4. 5.8. - 17.8.2009
 5. 17.8. - 29.8.2009
Ale můžete spojit prakticky kterékoliv dva týdny z týdenních jezdeckým kurzů.
.......................................................................................................................................................... Týdenní jezdecký kurz - tábor REMONTA pro začátečníky a mírně pokročilé (8 - 12 let)
NOVÝ PROGRAM ROKU 2009!!!
Víte, co je to REMONTA? Je to mladý, ještě neobsednutý koník, který se připravuje pod sedlo. A pro nás jste takové REMONTY vy všichni, kteří nemáte ještě s ježděním moc zkušeností, ale máte koníky rádi a chcete jezdit, opravdu dobře jezdit! Jednotlivá písmena REMONTA symbolizují i program:
R - romantika v sedle i v přírodě
E - experiment, hledání a učení se novým věcem
M - mládí - mladí a schopní vedoucí, malí jezdci
O - odvaha, ač se to nezdá, opravdové ježdění na opravdových koních chce i trochu odvahy
N - nálada a atmosféra skutečného pobytu na statku
T - táboráky, zpívání, hry, toulání v přírodě
A - aj. = představte si všechno, co byste chtěli zažít, a dejte nám to vědět, rádi to doplníme do našeho programu
Za posledních pět let jsme zaregistrovali obrovský nárůst zájmu dětí o jezdecké kurzy, tj. o specializované pobyty, kde je základem pobyt u koní. Děti baví starat se o svého koníka, formou her a soutěží získávat nové poznatky o koních, jejich životě, ale i o sedlání, uzdění a samozřejmě největší zážitek je podívat se na svět ze hřbetu koně. Na rok 2009 jsme proto připravili speciální kurz pro děti od 8 do 12 let.
Poznají:
 • jak koně "bydlí" - ustájení koní
 • jak se koně krmí
 • jak se koně vyvádějí na pastvu
 • jak se čistí
 • uzdí
 • sedlají
 • i koupu
 • lonžují a jak se cvičí mladí koníci
Naučí se:
 • barvy a plemena koní
 • sedlat
 • uzdit
 • základy jízdy na koni - na lonži- dlouhé oprati vedené cvičitelem
 • základy gymnastiky na koni - voltiže - pro nácvik rovnováhy a sedu
 • absolvují vycházku na koni
Jezdecký program bude tvořit 50% času , zbývající čas vyplní hry - jak jinak než s koňskou tématikou, zajímavosti o koních, teorka se zajímavostmi ze života koní, ukázky, koupání, táborák apod.
Pro koho je tento nový kurz určen:
 • pro ty z vás, kterým se koně líbí a chcete, aby se stali vaším koníčkem
 • pro vás, kteří se chcete opravdu naučit jezdit - beze strachu a dobře
 • pro vás, kteří nemáte ještě žádné (nebo máte jen minimální) zkušenosti s ježděním
 • pro vás, kteří to myslí s ježděním na koni opravdu vážně

Cena: zaváděcí cena 4.150,-Kč za jeden týden.
Cena obsahuje: ubytování v pokojích - vlastní spacák*, stravování - plná penze + 2 svačiny, pitný režim, denně individuální výuku jízdy na koni, teorii, materiální zabezpečení her, ceny do soutěží

Termíny: v roce 2009 pouze 4 turnusy:
 1. 24.7. - 30.7.2009
 2. 30.7. - 5.8.2009
 3. 17.8. - 23.8.2009
 4. 23.8. - 29.8.2009
Počet účastníků: vzhledem k personální i "koňské" náročnosti programu pouze dva oddíly v každém turnuse, tedy vždy 20 dětí. SAMOZŘEJMOSTÍ JE CELODENNÍ DOHLED, ODBORNÉ VEDENÍ JEZDECKÉHO VÝCVIKU I KVALIFIKOVANÍ VEDOUCÍ PRO VŠECHNY DOPLŇKOVÉ ČINNOSTI.
*Spacák nutný kvůli střídání dětí v jednom dni.
..........................................................................................................................................................
Kontakt:
HIPOCENTRUM Koryčany, v.o.s.
Zámecká 328, 768 05 Koryčany
IČO:18188869 DIČ:320-18188869
Tel.,fax:573 377 029 mobil 603 506 997
e-mail: info@hipo.cz, http://www.hipo.cz


Buď členkou a bojuj !

14. června 2009 v 15:24 →Registrace
Hoj chtěla bys být takys členkou?
A přidávat na blog ruzné články o Zvířátkách?
Jak happy and nebo naopak :(.
Mno esík jo a chtěla bys alspoň nějak upozornit že svět není bez chyby.
A v tomto velká skvrna , tak se přihlas, Jak?
Napiš na email▼

Reknete-stop-email@seznam.cz
1)Jméno
2) web

Potom ti pošlu heslo od blogu a mužeš sem dávat
články.