Vítej

Září 2008

Zvířata na kožich?!

21. září 2008 v 10:26 | VeRu$ha |  →Zamysli se
Kdysi sloužil kožich k ochraně před zimou a čím je dnes? Symbolem majetnosti mnoha dam... Problém kožešinových zvířat se dá rozdělit dále na kožešinové farmy a lovení do pastí. Avšak ani jedna z odnoží není ke zvířatům přívětivá(jak jinak taky).
Lovení do pastí Metody, které se při odchytu zvířat používají, mají co nejméně poškodit kožešinu. Našlapné čelisťové pasti jsou konstruovány tak, aby po šlápnutí zvířete na terčík sklaply a zvíře tak nemohlo utéct. Zvíře tedy v horším případě umírá dny a někdy týdny v bolestech vyčerpáním či hladem nebo je nakonec ubito lovcem. V lepším případě je zabito hned, tak se děje nejčastěji v případě čelisťových pastí tělových.
Kožešinové farmyNejčastěji jsou chovány norci, lišky a činčily. Problém sestává v tom, že jsou po celý život(což je maximálně jeden rok) chovány v drátěné kleci, která jim neposkytuje základní životní potřeby, jako jsou páření, pohyb, ale i svoboda. Norci například žijí samotářský život, přes den urazí velké vzdálenosti, plavou a loví. Na farmách se chovají po jednom, dvou, či třech v drátěné kleci s budníkem. Lišky jsou v přírodě plaché, žijí samotářsky a vyhrabávají si nory. Žádnou noru si tedy logicky v holé drátěné kleci vyhrabat nemůžou. Následkem těchto nedostatků trpí zvířata mimo různé nemoci také poruchami chování- nejčastěji stereotypií, což jsou stále se opakující pohyby. Například liška běhající v kleci stále dokola. Další častou poruchou je sebepoškozování(např.okusování vlastního ocasu) nebo požírání vlastních mláďat.
Co můžete proti tomu dělat? Opravdu mi neříkejte, že jste bezmocní. Samozřejmostí je nekupovat výrobky z kožešin. Ať už celý kožich, lem či cokoliv jiného(přívěsky...). Dálší možnost- rozšiřovat pravdu o kožešinách, diskutovat s lidmi, kteří si kožich chtějí pořídit či už pořídili a odradit je od možného nákupu. Můžou si přece pořídit kožich umělý, který je levnější a jistě i zahřeje u srdce.
Liška na poslední fotografii ještě žila! A my se můžeme jen ptát: "Proč?"

proti lovu.. jen kvůli kožíšku... :(...

18. září 2008 v 18:30 | Zakladatelky |  →Petice
- proti lovu.. jen kvůli kožíšku... :(... - když podepíšeš a vrátíš se na tu stránku... budou ti tam děkovat... takhle:

Není to vždy příjemný pocit? Pomoci....
1. krok - napiš své jméno :)

2. krok - klikneš na oranžový rámeček: Comment and Sign :)

Vyplníš údaje:
Name: prefix - Mr., Mrs., Miss, Dr.... - pan, paní, slečna, doktor
Name - jméno (křesní)
Last name - příjmení
E-mail Address - svůj e-mail (místo cz dej ca..) např.: grillows@seznam.cz ca
City - město, ve kterém bydlíš
State/Province - stát, ve kterém bydlíš (NOT USA)
ZIP/Post code - PSČ
Country - Svou zemi :)
Which political party best represents your values? - dej OTHER Do you have children? - máš děti? - ano, starší než 12 let - ano, nejsou starší než 12 let - nemám děti (No)
- pak dej PREVIEW A PAK ADD MY SIGNATURE.. A JE TO → pak můžeš buď zavřít okno, nebo podepisovat dál petice.. např.. proti lovu vlků.. pro záchranu národního parku.. atd. :)
TO JE VŠE!!!! Pak se ti ukáže tvůj komentář

Petyce 2008

18. září 2008 v 18:13 | Zakladatelky |  →Petice
PODEPIŠ PETICI! - první řádek vyplň své celé jméno - druhý řádek město, ve kterém bydlíš - třetí řádek.. najdi tam svou zemi Czech republic popř. Slovakia a klikni na sign petition :) A je to :)

Petice za Obecnou deklaraci OSN o ochraně zvířat

18. září 2008 v 18:03 | Zakladatelky |  →Petice

Odkaz - Chci podepsat petici :)

Petice za Obecnou deklaraci OSN o ochraně zvířat

V roce 2007 dojde k zajímavé a převratné události - Spojeným národům bude předložena Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat, která bude obdobou Všeobecné deklarace lidských práv. A Česká republika je tentokráte v čele - spolu s Kostarikou, Keňou, Indií a Filipínami stála na počátku této iniciativy, ke které se připojilo 300 organizací z 110 zemí světa. Připojte se i Vy k této jedinečné události. Buďte při tom, podepište petici!
Zemi obývá stále mnohem více zvířat než lidí, a ačkoli osud naprosté většiny z nich leží v lidských rukou, nedostalo se jim zatím žádné všeobecné ochrany, která by uznala jejich právo na život bez bolesti a utrpení. Lidstvo, které by bez pomoci zvířat civilizaci nikdy nevytvořilo, je na nich přitom stále závislé. Zvířata jsou na nás závislá též.

Miliarda bezprizorních koček a psů se potuluje světem trápena hladem a nemocemi, protože je nezodpovědní majitelé nechali napospas. 4 miliardy savců a 55 miliard kusů drůbeže chováme v intenzivním zemědělství a za cenu levného masa, mléka a vajec platí zvířata životem ve zbytečně otřesných podmínkách. Volně žijící zvířata zase doplácejí na výnosný obchod a pašování, protože ohrožené druhy vynášejí téměř tolik peněz jako zbraně nebo drogy…
Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat nezaručí dobrý život všem zvířatům, tak jako - bohužel - Všeobecná deklarace lidských práv nezaručí svobodu všem lidem. Je ale základním, velmi důležitým počátečním gestem. Vždyť zvířata jsou součástí života všech lidí na Zemi - i když si to třeba ani neuvědomujeme. Jsou naší potravou i oděvem, často i dopravním prostředkem, v neposlední řadě věrným společníkem.
Aby byla deklarace předložena OSN, musí ji podpořit deset miliónů lidí. Podepsáním petice se tedy můžete zúčastnit historického okamžiku a svým hlasem přispět k jejímu přijetí.
Petici iniciuje jedna z největších světových organizaci na ochranu zvířat WSPA, jejíž ředitel Peter Davis řekl׃ "Tato petice je první a největší celosvětovou iniciativou v ochraně zvířat vůbec. Je zásadním historickým milníkem v našem úsilí vybudovat svět bez násilí a krutosti páchané na zvířatech. To, v jakých podmínkách zvířata žijí, se týká nás všech - kvalita života zvířat je úzce propojena se zdravím lidí, s rozvojem společnosti a trvale udržitelným rozvojem."
Podpořte organizaci WSPA v tomto moudrém úsilí i Vy.

Podepište petici, buďte při tom :)

Nebolí tě to a pomůžeš zvířatům...


ZDROJ: by me :)

Jedlo zo zvierat

18. září 2008 v 16:58 | thinka |  →Petice
Ahojte. Som upa nová členka no veľmi, veľmi sa budem snažiť.
Najprv chcem prispieť ku téme. Asi každý z nás vie, že vo veľa štátoch jedia zvieratá ktoré u nás sú uznávané. V jedálnych lístkoch vo Švajčiarsku som videla napr.:
HORSE STEAK
SPAGHETTY WITH HORSE MEAT
No a iné ani nejdem vravieť... No samozrejme asi každý tiež pozná prípad, že partia rómov kradli psy z normálnych dvorov a potom ich GRILOVALI. Je to tak trochu šokujúce ale je to pravda... Aj na slovensku môžete nájsť takéto "špeciality". Aj v mamininej kuchárke ktorá má asi dvadsať rokov bolo nejaké rizoto taktiež z koňa.
No tak ahojte, dúfam že budem mať čas aby som sem mohla pridávať aj iné veci.

39 členka

14. září 2008 v 18:10 →Členové

CHceš být naše členka?

12. září 2008 v 22:11 | Zakladatelka |  →Registrace
Ahojky lidi o semka jste zavítali... Nebo semka už dlooouho chodíte..
Ať je to jak je to... Rozhodla jsem se že budu příjmat nové členy.
Ale nebude to lehoučké ja doposud.
Potřebuji někoho co semka bude Alspoň někdy něco psát.
Prostě někoho schopnýho..
Já osobně jsem semka dlooouho nic nepsala a to se mooocinky omlouvám.
Chodím teďka na bráchův PC a to ještě když to mám zakázaný..
Až se mi opraví můj PC tak semka začnu přidávat moooc moooc mooooc článků..
Takže hledám nějakou členku co by chtěla být členem reknete-stop
Kdyžtak ať mi napíše na email.
Reknete-stop-email@seznam.cz
ktomu připište
1)Jméno/přezdívku
2)Blog? Jestli máte.
Papák....
Jestli se přihlásíte tak ti pošlu email.
Tam budeš mít napsaný heslo a potom můžeš chodit na náš blog a psát sem.
Ahojky....

zahrejte ale konec je děsivej

10. září 2008 v 19:39 | Mája |  →jen tak
Všichni z vás určitě znáte hru castle cat. Je to celkem dobrá skákačka s hradokočkou, ale když vyčerpáte všechny životy ukáže se vám celkem nelichotivý obraz...

Dočetla jsem se úplnou nechuťárnu :( ...

7. září 2008 v 20:41 | Lu$inka :) |  →Fakta
Asi víš, že se konzumuje psí maso ... někde, třeba ve Vietnamu, je to normální - tam to je v podstatě zvyk. Ve skvělém časopise Pes - přítel člověka jsem četla článek o kříženci labradora Rufovi. jedna žena si ho vyzvedla v útulku, pak se ale přišlo na to, že ho prodala - Vietnamcovi. Když lidé z útulku vytipovali místo, kde by Ruf mohl být, okamžitě tam jeli. ¨Bylo to tam opuštěné, nikdo tam nebyl. Ti lidé šli do nějaké místnosti a viděli něco nechutného - uříznutou kravskou a psí hlavu v černé tašce! pak se tam objevili ti Vietnamci a odvezli další tašku - v té byl zabitý Ruf. jeho osud? Správně - udělali z něj nějaký pokrm z psího masa. Ruf, stejně jako ostatní psi byl před smrtí vědomě týrán - teď dávejte pozor - proto, aby pak psí maso bylo křehčí a chuťově lepší!!!!!! Copak nestačí, že musel zemřít proto, aby si s ním tlustí nafoukaní bezcitní Vietnamci nacpali břicho? To ještě musel před smrtí trpět? Bohužel, štěňátko Ruf není jedný pes, kterého takový nechutný osud potkal. Potkalo to jistě tisíce psů před ním!!! Nestačí, že v Asii se na některých místech o psi nestarají, chudáci psi běhají nemocní po ulicích a hledají něco, aby nezemřeli hlady? Musí se ještě zabíjet a následně jíst? Nelíbí se Vám současná situace psů v Asii, že Ruf patří mezi zbytečně zabité psy? Napište na e-mail ruf.sdruzeni@email.cz (byl uvedený společně se článkem).