Vítej

Únor 2008

Registruj se!!

29. února 2008 v 20:37 | Bugi :D |  →Registrace
Ahojky!!Mám tu další článek "registrace"...Tenhle je teda nowej :)Takže pište semka,ale můžete i do druhýho ;)
Napište nám komentář nebo e-mail,který obsahuje
  • Jméno nebo nick
  • Váš blog //Teda pokud máte :D//
  • Váš e-mail //nemusí být z osobních důvodů//
Náš e-mail je reknete-stop-email@seznam.cz


Hledáme supr členky...

28. února 2008 v 16:06 →Členové
... No hledáme členky nabo členy
Tak jestli byste měli zájem....
Co to obsahuje ???
No být členkou nebo členem....
Tak ..

1) dát sem nějaký články(nemusí bít jich moc : ☺ ) .....
2) Alspoň 1* za měsíc sem chodit
3) nemazat články i blog

No a kdybyste teda chtěli být tak...
Nám napište na tento email
reknete-stop-email@seznam.cz
napište nám jestli máte nějaký blog
a vaše jméno..
My vám pak košleme heslo na váš email...

Vaše

Reknete-STOP

Další Info

24. února 2008 v 18:06 | Bugi :) |  →Naše povídání
Čau!Tak a přichází na řadu naše "tradiční" otázka jakpak se máte :D??Já fajn :))..Chce to akorát asi změnit design...Nevíte jakou barvu?? :?...A ZASE PRO VÁS MÁM PROSBU..
→Dělejte celý články,vypadá to líp!!!
Děkuju :-*

Kam se obrátit při týrání

16. února 2008 v 11:45 →Týrání dětí
Týrání dětí,jak jim pomoci ???
Každým rokem se zvyšuje počet týraných a sexuálně zneužívaných dětí, loni se jejich počet podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí blížil ke dvěma tisícům. Celkem bylo loni tělesně či psychicky týráno 1319 dětí, takřka o 300 více než předešlý rok, dalších 664 dětí někdo sexuálně zneužil. Údaje vycházejí z hlášení sociálních pracovníků a pracovnic.
Celý článek!

Rodina může zradit....

16. února 2008 v 11:40 →Týrání dětí
Obrázek ditete

Dítě se přirozeně rodí a vyrůstá v rodině. Rodina vznikla na počátku lidských dějin jako ochranné společenství, které chrání před vnějším nebezpečím. Po tisíc let sloužila jako prostředek k předávání základních duchovních a materiálních hodnot. Ze společenského hlediska je společenství definováno společným místem a společným sdílením radostných i tragických událostí.
Celý článek


obrázky

14. února 2008 v 19:14 | májinka |  →žirafi

Týrání zvířat okopčete si to

10. února 2008 v 14:47 →Týrání zvířat
Okopčete si to taky na blog a´t si to co nejvíc lidí uvědomí!
Zdroj: r-e-n-u-s-k-a.blog.cz

Týrání kočiček

10. února 2008 v 14:45 →Týrání zvířat
Teďkon sem narazila na jednu hroznou věc - jedná se o týrání koček po dočtení a shlédnutí tohoto článku sem se dala do breku! Jak to mohl někdo udělat ........ co to bylo za člověka ....... no prostě hrůza! Já vím není to moc příjemná věc, ale já si myslím, že by se o tom mělo vědět!
Tak takhle o tom vypověděl jistý muž:
Dne 11.2.2005 okolo 13. hod u nás zabouchaly dvě děti, říkaly, že našly zraněnou kočičku a prosily mě o pomoc. Vyšel jsem ven a tam jsem pod zaparkovaným autem uviděl kočku v opravdu zuboženém stavu. Neuvěřitelně špinavá, srst pokrytou ledem, levou přední tlapku zlomenou několik cm nad kotníkem. Byla přimrzlá do ledu na silnici. Opatrně jsem jí začal odsekávat ven z ledového zajetí (po celou dobu se mnou usilovně bojovala). Ve chvíli, kdy se mi ji podařilo vytáhnout ven, jsem zjistil, že pravá zadní noha za zvířetem jen "visí", jako by byla na provázku.
Rychle jsem kočku uložil do přepravky a odnesl domů. Dal jsem k ní PET láhev s teplou vodou, aby trochu rozmrzla, únavou se už totiž nebyla schopná pohnout. Čekal jsem na příjezd auta, abych ji mohl odvézt na veterinu.
Asi po 15 minutách jsem ji chtěl zkontrolovat a zděsilo mě zjištění, že to, co jsem považoval za pouhou špínu, jsou ve skutečnosti spálené kusy chlupů a nafta, kterou bylo celé zvíře zamazané, s výjimkou pár míst. Tuhle kočičku někdo musel podle všeho polít naftou a zapálit, navíc ji předtím nejspíš krutě zbil, soudě podle dvou zlomených tlap a několika krvavých šrámů na těle. Na veterině už ji tak čekala jen eutanazie, zvíře totiž neskutečně trpělo. Po utracení jsem ji nafotil, abych měl důkaz pro policii, kde chci podat trestní oznámení.
Co na to říkáte??? Prosím pište své názory do komentářů!
Tento článek je překopírován z mého bývalého blogu www.casopis.micka.sblog.cz

Týrání zvířat

10. února 2008 v 14:38 →Týrání zvířat
Jak se porušují zákony proti týrání zvířat
Jaké zacházení si zaslouží zvířata? Nemusíme být vegetariáni, ale jsou to přece živočichové tak jako my...

Staň se členkou klubu !!!!!!!!!!!!!

10. února 2008 v 14:13 →Registrace
Jak na to ?? Je to lehoučký...
Napiš nám na email-

reknete-stop-email

a napište
1) jméno
2) jestli máš blog a jaký kdyžtak

A to je vše potom obdržíte heslo a to heslo je i na náš společný email..
Tak pište.. Ajestli budete a nebo jste členka či člen tak sem něco dávejte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

společný email

2. února 2008 v 17:47 →Pro členky
Ahojky členky i členové.....
Tak máme společný email...
Jaký???
reknete-stop-email@seznam.cz
A heslo je to samé co máme na blogu..
Tak se koukněte a ahojjjj

►užovky

2. února 2008 v 17:36 →užovka
OBECNÉ INFORMACE
Užovka červená je nenáročným, zpravidla neagresivním druhem. Někteří jedinci mohou být plašší a choleričtější, pokud se cítí ohroženi, velmi rychle kmitají ocasem do stran, po vzoru chřestýšů, čímž vydávají drnčivý zvuk, jehož zdroj však není způsoben chřestidlem, ale podkladem, po kterém se kmitající ocas pohybuje. Mohou i kousnout. Většina jedinců je ale při manipulaci naprosto klidná. Pro své atraktivní zbarvení, nenáročnost na chov a cenovou dostupnost (mláďata lze sehnat od 200,-- Kč) je velmi častou ozdobou terárií začínajících i pokročilých teraristů.
Tato užovka dospělosti dosahuje délky od 140 do 180 centimetrů, samci jsou robustnější a větší než samice.
Vzhled
Užovka červená (Elaphe guttata) je velmi oblíbená a rozšířená. Má červenou,oranžovou, hnědou nebo černou barvu, někdy bývá i s šedými skvrnami. Dosahuje přibližně délky 180 cm, obvykle to je však do 140 cm. Hlava je zúžením zřetelně oddělena od těla. Po celé části hřbetu a ocasu jsou umístěny červené, červenohnědé nebo hnědé skvrny, které mají černé lemování. Na bocích můžeme nalézt také skvrny, ale v menší velikosti. Existují však i jedinci, tzv. anerytričtí, kteří jsou bez červeného barviva, amelaničtí jsou bez černého obroubení skvrn na hřbetní části tzv. a albinotičtí (albíni), kterým schází černé barvivo. Rozdíl mezi samcem a samicí se dá rozeznat u mladších jedinců kloakální sondou a u starších tím, že samci mají silnější kořen ocasu, než samice.
Výskyt
Užovky červené obývají oblast USA (mimo jihozápadu a severozápadu) a dále severovýchodní Mexiko. Žijí převážně v kamenitých a křovinatých oblastech, v lesích, ale i na okrajích stepí a polí. Prakticky se dá říct, že je to takový druh hada, se kterým se lze setkat v jakémkoliv prostředí.
KOUPĚ
Jak postupovat, když se pro chov užovky červené rozhodnete?
V chovatelských potřebách koupíte terária různých velikostí, vám však postačí středně velké. Substrát můžete použít takřka jakýkoliv, ale myslete na to, že užovka vyprodukuje poměrně velké množství vytrávených zbytků potravy, proto by měl umožňovat snadné čištění. Lze koupit štěrk, hobliny, rašelinu, písek atd. Dále pořiďte misku na vodu, kterou pravidelně vyměňujte za čerstvou. A protože se hadi rádi koupou, miska by měla být velká tak, aby si do ní užovka vešla celá.Protože užovka červená velmi dobře šplhá, je vhodné do terária umístit větve. Tepelný zdroj by měl být umístěn v jedné části terária (zde bude teplota o něco vyšší), jinak postačuje standardní pokojová teplota.
Kde užovku koupit?

Samozřejmě jako u každého zvířete je nejvhodnější koupě přímo u chovatele. Dobrý chovatel vám předá všechny potřebné informace a zodpoví vaše všetečné otázky, které vám například dělají starosti nebo vrtají hlavou.
POTRAVA
Krmení
Vhodnou potravou pro mláďata užovky jsou myší holata. Pro dospělé jedince se hodí různí hlodavci - myši, křečci, menší potkani…V současné době semůžete setkat s různými barevnými formami užovky červené. Převážně pocházejí z USA. Toto odlišné zbarvení však nezpůsobila příroda, ale samotní chovatelé. Odborníci však tuto skutečnost nehodnotí příliš pozitivně, protože sehnat na trhu "obyčejný" druh, na rozdíl od atraktivnějších barevných, není tak lehké. U nás se můžete nejčastěji setkat s užovkami amelanickými (chybí jim černý pigment), albinotickými (postrádají jakýkoliv pigment) či anerythristickými (je nepřítomen červený pigment). Užovka červená mění intenzitu své barvy během vývoje, mláďata jsou vybarvena většinou kontrastněji a v tmavších tónech.
Potrava
Ve volné přírodě se tento had živí lovem drobných hlodavců, ptáků či dokonce netopýrů. Užovce chované v teráriu vystačí strana složená pouze z hlodavců. Dospělým jedincům jsou podáváni potkani či větší myši a to převážně v rozmezí 7-14.ti dnů. Často se stává, že mláďata hadů odmítají přijímat potravu v podobě holátek. Poté se musí přistoupit na razantnější způsob krmení násilím. V tomto případě je dobré holátka namočit např. v bílku.
Jak často hada krmit
Had by se měl přibližně do jednoho roku stáří krmit jednou týdně 1-2 holátky, později menšími myšmi. Od jednoho roku přibližně co dva týdny jednou dospělou myší. Avšak tyto informace jsou jen orientační. Každý had ma jinou chuť k jídlu. Na to jak často krmit hada příjde sami...:-)
CHOV
Rozměry terária
Pro hada do délky 70 cm postačí terárium o velikosti 45x40x35. Pro dospělého jedince aspoň 80x40x40. Při růstu hada na velikosti terária velice záleží. Jestli chcete aby váš had vyrostl do velké délky, měli by jste mu
měli by jste mu zajistit dostatečný prostor v teráriu. Pokud bude v teráriu málo místa, tak se jeho růst zpomalí a délka v dospělosti bude menší.
V teráriu udržujeme teplotu od 22- 28 °C pomocí žárovky v obráceném a pověšeném květináči, nebo topných kamenů. Dvakrát týdně rosíme. Hlavně nesmíme zapomenout na misku s vodou. Miska by měla být dostatečně velká, aby se had mohl do ní stočit celý. Radši vetší než menší. Také by jsme měli zajistit hadovi nějakou skrýš např. dutý kmen, domeček z kůry a nebo vydlabaný pařez.

Zazimování

Pro dodržení optimálních chovných podmínek a lepšímu stimulování páření u některých hadů, je vhodné jejich zazimování. Je to pro ně přirozený způsob vegetování. Důležité je ovšem zazimovat hady, u kterých to v přirozeném prostředí je pravidlem. Je nesmysl zimovat zvířata např. z rovníkové Afriky nebo deštných pralesů. Z nejčastěji chovaných hadů se zimování týká zejména Užovky červené (Elaphe guttata) nebo některých např. mexických druhů korálovek (Lampropeltis mexicana, Lampropeltis ruthveni, Lampropeltis nelsoni…). Postup zazimování a odzimování by měl být jednoznačně plynulý a měl by mít všechny následující fáze:
  • 1 měsíc před plánovaným zazimováním ukončit krmení hadů, během tohoto období se hadi dokonale vyprázdní a zamezí se tak tlení zbytků žrádla v trávícím traktu zvířete v okamžiku kdy se de facto zastaví metabolismus.
  • 14 dní před plánovaným zazimováním postupně začínáme snižovat teplotu v teráriu, zkracujeme dobu svícení, vypínáme topení apod.
  • Zimování. Na dobu cca. 2 měsíců umístíme hady do plastových boxů s vhodným substrátem (rašeliník, rašelina, hobliny) a dostatečnou miskou s vodou. Vodu měníme každých 10 dní při prohlídce hadů. Hady nikterak nerušíme! Takto připravené boxy umisťujeme do chladného tmavého místa při teplotě 10-14 C. Teplota by se neměla výrazněji snižovat.
  • Během prvních 14 dní po zimování postupně zvyšujeme teplotu, prodlužujeme dobu svícení a zapínáme topení. Hady přizpůsobíme na standardní podmínky. Nekrmíme.
  • Začínáme s krmením.
Zimování u většiny hadů není životně nutné. Je možné zazimovat "lehce" pouhým zhasnutím světla v teráriu. I za těchto podmínek nebo bez zimování jsou hadi schopni se pářit a množit. Nicméně dle našich zkušeností klasické zimování dle výše popsaného postupu se pozitivně odráží na kondici hadů a je dostatečným stimulem pro úspěšné páření. Doba samotného zimování je odlišná u různých chovatelů, obecně by se měla ovšem pohybovat v rozpětí 1-3 měsíců.
MLÁĎATA
Odchov
Chovatelské úspěchy při rozmnožování tohoto druhu jsou poměrně časté. Já sám chovám dva samce, což jsem zjistil až při sondáži, hady jsem původně koupil jako pár mláďat. Samci se přesto mezi s sebou snaží občas spářit, hlučně se pronásledují v teráriu, přičemž se pronásledovatel pokouší o kopulaci. Toto "homosexuální" chování je patrné zvláště po krmení, rosení terária, manipulaci s hady nebo v noci a vyskytuje se u obou samců. Zimování, které není nutností, lze provádět při teplotách 8-10°C, po dobu 2-3 měsíců. K páření hadů v teráriu dochází někdy i třikrát do roka. Počet nakladenýchvajec se různí podle velikosti samice, množství se průměrně pohybuje okolo 12-24 slepených kusů. Při teplotě 26-32°C se asi po 60-80 dnech líhnou mláďata ne delší než 25 cm. Neosrstěnými myšaty krmíme po prvním svlékání pokožky. Pokud předkládanou potravu odmítají, je nutné přistoupit k násilnému krmení, před čímž je vhodné holata namočit do vaječného bílku. Aby se mláďata dobře svlékala, je vhodné vložit do části terária vlhčí podklad, např. rašelinu. Dospělci pak zpravidla nemají problémy při svlékání pokožky i ve zcela suchém prostředí.
(Na obrázku tentokrát není užovka červená, ale užovka obojková rozšířená také u nás. Je to příbuzný druh U.Č.)