Vítej

Pudl střední

24. ledna 2008 v 17:33 |  →psi

Pudl střední :

Pudl je známý svojí věrností, ochotou učit se a být vycvičený, které z něho udělaly obzvláště příjemného společníka. Pudl je poslušný, příkazy svého pána si dobře zapamatuje, a proto se také lehce cvičí.
Pudl 1
Pudl toy :
Pudl toy je jedním ze světově neoblíbenějších psů. Navzdory malé postavě si toy podržel vitalitu, bujnost a energii větších příslušníků plemene. Psi velikosti toy, tedy mající v kohoutku pouhých 28 cm, jsou praktickými, vděčnými společníky v městské zástavbě, kde prostor v bytě i venku může být dost těsný a nepříliš vhodný k dostatečnému pohybu pro většího psa. Tato velikostní kategorie pudla byla poprvé přijata kynologickými a chovatelskými kluby ve 40 a 50.letech 20.století. Toy pudlové jsou velmi oddaní mazlíčci. Přes svou malou postavu jsou nebojácní a budou hlasitě chránit majetek pána.Přestože minituarizace s sebou někdy přináší větší závislost na lidech, neztratil nic z povahy velkého pudla a je energickým a rozkošným společníkem.
Pudl trpasličí :
Dlouhou dobu již exsistovala řada velikostí pudlů, ale trpasličí velikost byla Kennel Clubem Velké Britanie uznána až roku 1911. Trpasličí pudl je kompaktní, snadno cvičitelný pes s příjemnou povahou. Svou velikostí je řazen mezi středního a toy pudla. V polovině 50let 20 století byli tito psi jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenější variet, v níž chovatelé objevili možnosti psa, který si podržel půvab a krásu středního pudla, ale v mnohem ovladatelnější pohodlnější velikosti. Pudlové milují, jsou-li středem pozornosti a v lidské společnosti se cítí výborně. Jsou to jemní psi a zřídka působí problémy útočným chováním. Pudlové mají královsky vznosný krok a téměř zpupný postoj, ale vzezření je okouzlující a uhlazené. Jeho kudrnatá, stále dorůstající srst, která prakticky nelíná, protože nemá podsadu, mu dává vyjimečný a okamžitě rozpoznatelný vzhled.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klik

klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama