Vítej

Pokusi

11. ledna 2008 v 16:36 |  →Týrání zvířat
Pokusy na zvířetech!!!
Každý z nás denně používá alespoň jeden kosmetický přípravek. Ruce si myjeme mýdlem, obličej si ošetřujeme krémem. Ženy používají líčidla, laky na nehty, barví si vlasy, řasy či obočí, muži při holení žiletkou používají pěny a vody po holení, čistíme si zuby pastou… Toto je jen nepatrný výčet nejběžnějších kosmetických produktů, které se testují z hlediska bezpečnosti pro člověka a životní prostředí. Testovány jsou jak hotové výrobky (šampony, mýdla, krémy, laky na vlasy atd.), tak i základní chemické složky.
Leonardo da Vinci řekl: "Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. Žijeme ze smrti druhých. Jsme chodící hřbitovy!
Co můžeme udělat
Mnozí lidé jsou toho názoru, že není správné, aby zvířata trpěla například kvůli šamponu nebo očním stínům, a snaží se vyhledávat kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Orientovat se v této oblasti je však pro spotřebitele velmi těžkým úkolem, výrobci označují své produkty množstvím často zavádějících a nejasných tvrzení, za nimiž se může skrývat cokoli.
Je bohužel nutno konstatovat, že zcela netestovaná kosmetika neexistuje. Zatímco se hotový kosmetický výrobek na zvířatech nezkouší, jeho složky byly s největší pravděpodobností někdy v minulosti na zvířatech otestovány. Všechny nové látky se totiž ze zákona musejí na zvířatech vyzkoušet. Ačkoli se tato skutečnost může zdát deprimující, východiska zde přece existují. Je totiž skutečný rozdíl mezi firmou, kterou otázka testovaní na zvířatech nezajímá a která vyvíjí neustále nové a nové přípravky obsahující nové složky, které musejí nutně testováním na zvířatech projít; na druhé straně jsou firmy, které zaujaly k otázce testovaní jasné etické stanovisko, například v takové formě, že si neobjednávají žádné testovaní, neiniciují vývoj nových látek, protože se spokojí s několika tisíci látkami, které jsou už k dispozici. A navíc si pro všechny složky, které ve svých výrobcích použijí, stanoví jasnou časovou hranici (cut-off date) - látky otestované po tomto datu nepoužívají, aby nijak nepodporovaly žádné novější testování.
Právě podle těchto kritérií se řídí Humánní kosmetický standard, podle něhož je sestaven seznam kosmetiky bez krutosti společnosti BUAV (British Union for the Abolition of Vivisection) a ECEAE (European Coalition to End Animal Exeriments). K tomuto standardu se přihlásily stovky firem po celém světe.

Pokud nechceme podporovat zbytečné utrpení zvířat kvůli kosmetice, je obecně dobré:
- vyhnout se v kosmetice novinkám s obsahem nějakých nových "převratných" složek, které byly nutně otestovány na zvířatech. U velkých nadnárodních firem je největší pravděpodobnost, že budou takovéto novinky vyvíjet.
- kupovat kosmetiku co nejvíce přírodní, která obsahuje málo složek. Skutečně přírodní kosmetiky není mnoho (navzdory tvrzení výrobců na obalech), u nás je to například Weleda a také česká firma Botanicus (síť vlastních prodejen, www.botanicus.cz).
ŽIVOT JE PŘÍLIŠ KRÁTKÝ NA TO, ABYCHOM JEJ NIČILI I OSTATNÍM ŽIVOČICHŮM!!! PLANETA NEPATŘÍ JEN NÁM!!!
.
.
Nemůžu se dívat (a doufám že vy taky ne), jak trpí ubohá zvířátka. Jde o to, že sou na zvířatech testovány různé prostředky, zejména kosmetické, ale také například lepidla při testech náplastí!!!
Jsou to ubozí tvorové, kteří se nevyhnou tomuto odpornému, a bezdůvodnému trestu. Nic nám neudělali, tak proč je trápit? Zvířatům nejsou při testech podávány žádné utišující prostředky - takže zažívají nesnesitelnou bolest. Pokud nejaké zvířátko takovýto pokus přežije, je nemilosrdně zabito. Také vás prosím nekupujte si kožichy a cokoliv co je z kůže. Například v Číně jsou zvířata
omráčena a poté ztahována z kůže -ještě z živého bříška jim je stažena kůže!!!
Všechny tyto pokusy mohou zvířatům přinášet nesmírné utrpení. Zvířata při nich trpí křečemi, třesem, silnou bolestí břicha, nekontrolovaným zvracením, vnitřním krvácením, poškozením orgánů, bolestí způsobenou nádorem. Mohou krvácet z očí, z úst nebo pohlavních orgánů, mohou ochrnout nebo upadnout do kómatu. Látky tišící bolest se většinou nepoužívají, aby nebyly zkresleny výsledky pokusu. Zvířata umírají buď přímo při pokusu nebo bývají na konci pokusu zabita, aby mohla být pitvána. V některých případech zvířata bývají ponechána naživu a použita pro další pokus
A teď výpis kosmetických firem které provádí pokusy na zvířatech: /prosím nenakupujte u těchto výrobců

alberto-Culver (Tresemmé, Sally Beauty Supply, Alberto VO5, TCB Naturals)
Allergan,Arm & Hammer (Church & Dwight) ,bausch & Lomb
Benckiser (Coty, Lancaster, Jovan)
Bic Corporation, Block Drug Co. (Polident, Sensodyne, Tegrin, Lava, Carpet Fresh)
Boyle-Midway (Reckitt & Colman)
Bristol-Myers Squibb Co. (Clairol, Ban Roll-On, Keri, Final Net) Carter-Wallace (Arrid, Lady's Choice, Nair, Pearl Drops)
Chesebrough-Ponds (Fabergé, Cutex, Vaseline)
Church & Dwight (Arm & Hammer)
Clairol, Inc. (Bristol-Myers Squibb), Clorox (Pine-Sol, S.O.S., Tilex, ArmorAll)
Colgate-Palmolive Co. (Palmolive, Ajax, Fab, Speed Stick, Mennen, SoftSoap)
Coty (Benckiser Adidas)
Cover Girl (Procter & Gamble), Dana Perfumes (Alyssa Ashley) Del Laboratories (Flame Glow, Commerce Drug, Sally Hansen) Dial Corporation (Purex, Renuzit)*
DowBrands (Glass Plus, Fantastik, Vivid)
Drackett Products Co. (S.C. Johnson & Son) Gillette Co. (Liquid Paper, Flair, Braun, Duracell)*
Givaudan-Roure, Helene Curtis Industries (Finesse, Unilever, Suave) Jhirmack (Playtex)
Johnson & Johnson (Neutrogena) Kimberly-Clark Corp. (Kleenex, Scott Paper, Huggies Lamaur, Max Factor (Procter & Gamble)
Mead,Melaleuca,Neoteric Cosmetics
Oral-B (Gillette Company Parfums International (White Shoulders)
Parker Pens (Gillette Company)
Perrigo,Pfizer (Bain de Soleil, Plax, Visine, Desitin, BenGay)
Playtex Products, Inc. (Banana Boat, Woolite, Jhirmack)
Procter & Gamble Co. (Crest, Tide, Cover Girl, Max Factor, Giorgio) Reckitt & Colman (Lysol, Mop & Glo
Richardson-Vicks (Procter & Gamble) Sally Hansen (Del Laboratories)
Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent)
Schering-Plough (Coppertone)
Schick (Warner-Lambert)
S. C. Johnson Wax (Pledge, Drano, Windex, Glade) SmithKline Beecham
Sun Star3M (Scotch, Post-It) Unilever (Lever Bros., Calvin Klein, Elizabeth Arden, Helene Curtis, Diversey) Warner-Lambert (Lubriderm, Listerine, Schick)
A teďděsivá čísla!!!
Počty zvířat
V České republice bylo například v roce 2004 využito za účelem pokusů přibližně 335 tisíc zvířat (toto číslo je v posledních letech každoročně přibližně stejné, od roku 2003 vzrostlo asi o 100 tisíc zvířat tím, že se do pokusů začalo započítávat také kroužkování ptáků). V Evropské unii je to ročně 10-11 milionů zvířat a na celém světě je počet každoročně "použitých" zvířat odhadován na 100 milionů. Pokud by se mohl počet zvířat za Českou republiku zdát nízký, je třeba si uvědomit, že tato oblast má globální charakter - většina z u nás prodávaných léků, kosmetiky nebo průmyslových či zemědělských přípravků pochází ze zahraničí a tam také byla na zvířatech vyzkoušena. Proto se neomezujeme na výklad situace u nás a pouze upozorňujeme, pokud se situace v ČR liší od situace v Evropě a ve světě.
K pokusům se využívají především myši, potkani, králíci, morčata, psi a primáti, ale také kočky, prasata, koně, kočky skot, ryby, ptáci a dokonce i obojživelníci!.
Tak a tady je pár obrázků utrpení těch neviných tvorečků:

Skopírujte toooooooooooooo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klik

klik

Komentáře

1 Míša96 Míša96 | E-mail | Web | 23. března 2008 v 11:00 | Reagovat

hruuuuza to sou idiotove

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama