Vítej

Leden 2008

Info-jen pro členy!!!

25. ledna 2008 v 19:28 | Bugi :) |  →Naše povídání
Ahojky!!!Holky (kluci :D)Tak jakpak se máte??

Mám pro členky takovejch pár infošek -proseb!!!→Dělejte celý články,vypadá to líp!!!

→V rubrikách pls dělejte na začátku slova velký pímeno!!

→A nedělejte gramatický chyby...Vypadá to blbě :D

*Takže pls dodržujte to!!!

Pudl střední

24. ledna 2008 v 17:33 →psi

Pudl střední :

Pudl je známý svojí věrností, ochotou učit se a být vycvičený, které z něho udělaly obzvláště příjemného společníka. Pudl je poslušný, příkazy svého pána si dobře zapamatuje, a proto se také lehce cvičí.
Pudl 1
Pudl toy :
Pudl toy je jedním ze světově neoblíbenějších psů. Navzdory malé postavě si toy podržel vitalitu, bujnost a energii větších příslušníků plemene. Psi velikosti toy, tedy mající v kohoutku pouhých 28 cm, jsou praktickými, vděčnými společníky v městské zástavbě, kde prostor v bytě i venku může být dost těsný a nepříliš vhodný k dostatečnému pohybu pro většího psa. Tato velikostní kategorie pudla byla poprvé přijata kynologickými a chovatelskými kluby ve 40 a 50.letech 20.století. Toy pudlové jsou velmi oddaní mazlíčci. Přes svou malou postavu jsou nebojácní a budou hlasitě chránit majetek pána.Přestože minituarizace s sebou někdy přináší větší závislost na lidech, neztratil nic z povahy velkého pudla a je energickým a rozkošným společníkem.
Pudl trpasličí :
Dlouhou dobu již exsistovala řada velikostí pudlů, ale trpasličí velikost byla Kennel Clubem Velké Britanie uznána až roku 1911. Trpasličí pudl je kompaktní, snadno cvičitelný pes s příjemnou povahou. Svou velikostí je řazen mezi středního a toy pudla. V polovině 50let 20 století byli tito psi jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenější variet, v níž chovatelé objevili možnosti psa, který si podržel půvab a krásu středního pudla, ale v mnohem ovladatelnější pohodlnější velikosti. Pudlové milují, jsou-li středem pozornosti a v lidské společnosti se cítí výborně. Jsou to jemní psi a zřídka působí problémy útočným chováním. Pudlové mají královsky vznosný krok a téměř zpupný postoj, ale vzezření je okouzlující a uhlazené. Jeho kudrnatá, stále dorůstající srst, která prakticky nelíná, protože nemá podsadu, mu dává vyjimečný a okamžitě rozpoznatelný vzhled.

hroch

24. ledna 2008 v 17:30 →Hroch
Latinský název je Hippopotamus amphibius. Rozšíření: Afrika jížně od sahari po Namibii.Velikos těla je (samec) 3,2 až 4,2m (samice) 2,8 až 3,7m ocas 35 až 50cm. Hroch patří k největším savcům Afriky. Má zavalité tělo a mohutnou hlavu. V tlamě má hrozivě vyhlížející zuby, špičáky jsou prodlouženy v kly. nohy jsou krátké a silné, opatřené 4 prsty spojenými kůží. když je hroch ve vodě, Má většinu těla ponořenou, často mu vyčnívají jen vystouplé oči, boltce a nozdry. Dobře plave a potápíse a dovede i chodit po dně jezera či řeky. Spásají trávu i další rostliny nebo apadané plody. Žijí ve skupinách asi 15 jedinců vedených starým samcem. paření probíhá ve vodě během roku, obvykle je však načasováno tak, aby k porodům docházelo v období dešťů, kdy tráva roste nejbůjněji. Jediné mládě se rodí na suche zemi nebo v mělké vodě po 233 až 240 dnech březosti. Samice ho kojí asi 1 rok a další mládě má za 18 měsíců či 2 roky po prvním. Všichni dospělí zuřivě chrání mláďata. Další druh: Hrošík liberijský.
zdoj tohoto článku :http://milacky.blog.cz/0703/hroch-obouzivelny
klikněte pro zobrazení původního obrázku
želvičky

24. ledna 2008 v 17:16 →želvi
Když si pořídíte želví mládě,berte na vědomí,že je velmi křehké.Vydrží bez vody jen 15-20 min.Vody musí mít 27 stupnů,jinak by vám želví mládě mohlo umřít.
Želvátko bude zpočátku zalezlé v krunýři,nebude lézt na kámen nebo klacek,nebude se slunit.Postupem času si na vás zvykne a slunit se bude jen když nikdo nebude doma.

neco o nich a 1 obrázek :)

23. ledna 2008 v 18:13 →žirafi
Žirafa je nejvyšším tvorem naší planety. S výškou až šesti metrů dominuje celé savaně
a hraje zde roli jaké si hlídky: ze své výšky vždy a včas zpozoruje velké šelmy
a začne utíkat jako první. Díky dlouhému krku může žirafa také hledat obživu i v korunách
stromů. Chutnají jí zejména listy akácií. Nic nedbá na jiejich trny a olemuje celé větvičky jazykem.
Listy akácií jsou velmi dužnaté. Jejich spásáním si žirafa zajistí tolik tekutin, že na dlouho
vydrží bez pití. ,,Malé" žirafátko měří již při narození bez mála dva metry. Stádo v němž
se narodilo ho okamžitě přijme za své. Žirafi žijí ve skupinách tvořících až 40 jedinci.
Spí obvykle ve stoje, každé zdřímnutí trvá tři až čtyři minuty. Žirafa za den naspí
pouhých dvacet minut. Dlouhou dobu a tvrdilo, že žirafi jsou docela němé.
Dnes však víme, že vydávají krátká zabučení.

Obrázky žiraf

23. ledna 2008 v 18:11 →žirafi
LÍBÍ?? ☻☺
Vzkazi pro členky

23. ledna 2008 v 16:48 →Pro členky
Pište co máte na srdci

Jen pro členky

23. ledna 2008 v 16:47 →Pro členky
Ahojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

blogové stránky

23. ledna 2008 v 16:46 →blogařský
Zde napište jestli chcete váší bloggovou stránku ♥♥♥♥
Počítače

23. ledna 2008 v 16:34 → pro kluky
Pokec o počítačích

korálovka mexická, někdy také užovka korálová

23. ledna 2008 v 16:27 →Hadi
Lampropeltis mexicana mexicana - ( korálovka mexická, někdy také užovka korálová )

Vyskytuje se v Mexiku a jižním USA a dorůstá 70 - 95cm.
Korálovka využívá jako mimikry zbarvení jedovatých korálovců. Korálovec je zcela jiný had, nejedná se o samce od korálovky. V prodejnách se setkáme s nejedovatými korálovkami.
Rozlišit korálovce od korálovky můžeme tak, že u korálovce ( viz obr. PP803) se střídají červené pruhy s bílími, nebo jinými vyjma černých. U nejedovatých korálovek oděluje červenou barvu černá. Ale pozor, toto pravidlo je pouze prvotní rozlišovací znak, který nemusí platit vždy.
Korálovky chováme v teráriu velkém přibližně 60 x 35 x 30 cm se spíše suchým, písčitým podkladem. Terárium je potřeba vybavit úkryty, napájecí miskou, výhřevnou žárovkou, případně kamenem a zářivkou, nebo žárovkou s UVB spektrem
Teplotu udržujeme v rozmězí 25 - 30 °C. Nezapomínáme terárium zařídit tak, aby byla jedna část teplá na slunění a druhá odpočinková na ochlazení zvířete.
Chováme hady raději odděleně, protože jsou hadožraví. Při nedostatku místa je možné chovat i společně, ale doporučuji je na krmení oddělovat stejně tak jako po spáření, aby si samice nepožraly vejce.
Páření probíhá většinou na jaře, nebo po nasimulování jara. Samice snáší vejce po asi 45 dnech, která je vhodné odebrat a umístit do inkubátoru, kde se mláďata líhnou asi po dvou měsících.
Po prvním svleku můžeme nabídnout nejmenší holátka, ale krmíme odděleně každého hada. U korálovek je hodně pravděpodobné, že budeme muset nakrmit ručně, protože velice často nechtějí sami přijímat potravu.
Naprostá většina prodávaných korálovek je již několikerá generace odchovaná v zajetí.
Korálovky jsou poměrně nenáročné na chov a hodí se pro začínající chovatele. K jejich oblibě přispívá atraktivní vzhled, nenáročnost chovu, mírná povaha a menší délka.
Fotografie č.PP803 použita ze zdroje:
This image is a work of the U.S. Fish and Wildlife Service, taken or made during the course of an employee's official duties. As a work of the U.S. federal government, the image is in the public domain. For more information, see the FWS copyright policy.
VIDEO:Korálovka v teráriu Korálovka v teráriu - videoNěco o nich

22. ledna 2008 v 21:47 →Aligátor
Jsou známy jen dva druhy pravých aligátorů.
-aligátor štikohlavý:vyskytuje se v jihovýchodní části USA
-aligátor čínský:ve východní Číně
Všichni příslušníci této čeledi mají širokou tlamu,jejíž horní čelist má na každé straně kapsu,do níž,má-li aligátor tlamu zavřenou,zapadá špičák(čtvrtý zub).
Samička aligátora štikohlavého přináší na jaře v tlamě bahno a bažinné rostlinstvo a vybuduje z něho hromadu.Na vrcholek naklade 20-70vajec,která měří v průměru asi 8cm,a pokryje je další vrstvou bahna a rostlin.Po dobu devíti až deseti týdnů před vylíhnutím mláďat,střeží samička ostražitě své hnízdo.Mladí aligátořise živí rybkami,raky i jinými malými živočichy.Větší aligátoři žerou hady,želvy a větší ryby.Ti největší někdy napadají telata,vysokou zvěř nebo prasata a zatahují je do vody,aby je utopili.
Aligátoři se loví pro kůžy a proto se jejich počet značně zmenšil.Před 50 lety se každý rok prodalo až 250 000 kůží.
Aligátoři se zdržují v otevřené vodě v bažinách.Pomáhají tak vířit stojatou vodu v tůních,kde by se jinak líhli moskyti.
řída: Plazi
Řád: krokodýli
Výskyt: jih USA od Severní Karolíny po Texas
Hmotnost: 200 - 225 kg
Délka těla: 180 - 400 cm
Věk: až 50 let
Charakteristika:
Aligátoři jsou společně s krokodýli, kajmany a gaviály považováni za nejmohutnější sladkovodní predátory. Všichni jsou výborně přizpůsobeni k lovu a životu ve vodním prostředí. Mají vřetenovitý tvar těla s protáhlouhlavou vybíhající v dlouhé čelisti.

Prostředí a stanoviště:
Typickým prostředím jsou bažiny a mokřady, řeky, vodní kanály a různá jezera. Snášejí i brakickou vodu.

Způsob života:
Většinu svého života tráví aligátoři samotářsky. Obě pohlaví se setkávají pouze v období rozmnožování. Malí aligátorci jsou ihned po vylíhnutí zcela soběstační.

Způsob obživy:
Mladí jedinci se živí bezobratlými živočichy, rybami a obojživelníky. V potravě starších zvířat převažují želvy, hadi, ptáci a savci.

Rozmnožování:
Pohlavní dospělost: závisí na velikosti aligátora, ve volné přírodě dochází k prvnímu páření kolem 10 - 12 roku života
Délka inkubace: 2 - 3 měsíce
Počet vajec: 25 - 60
Doba odchovu mláďat: mláďata jsou ihned po vylíhnutí soběstačná
V době rozmnožování se aligátoři ozývají hrdelním bučivým řevem. Hlasy jednotlivých zvířat se liší a umožňují dorozumívání v nepřehledném prostřed zarostlých bažin. Samice vrší z bahna a zahnívajících rostlinných zbytků kupovité hnízdo o průměru 150 - 200 cm a výšce až 90 cm. Dovnitř klade 20 - 60 vajec s tvrdou skořápkou. Vajíčka jsou dlouhá kolem 7,5 cm a teplo vznikající hnilobným procesem uvnitř hnízda zajišťuje jejich zdárnou inkubaci i v zastíněných místech. Malí aligátoři měří 20 - 25 cm a líhnou se přibližně za 65 dní. Z velké hnízdní kupy se však sami nedostanou, a tak svými hlasy přivolají samici, který hnízdo rozhrabe. Mláďata se drží pohromadě v blízkosti samice ještě 1 - 3 roky.

Ochrana druhu:
V současné době nejsou zavedena žádná ochranná opatření.

Zajímavosti:
- Přesto, že aligátor může být člověku nebezpečný, není vysloveně útočný a případy, kdy zabil člověka jsou vzácné (na Floridě asi 5 lidí za 15 let).
- Na počátku 20. století byli aligátoři téměř před vyhubením. Hlavní příčinou jejich úbytku byl především nadměrný lov pro jejich kůže. V současné době se jeho stavy natolik zvýšily, že byl opět povolen kontrolovaný odstřel.
- Jméno aligátor pochází ze španělského el lagarto, což znamená ještěrka.
- Zástupci řádů krokodýlů patří k několika málo žijícím živočichům, kteří přežili dodnes z období dinosaurů, aniž by se za posledních 65 miliónů let výrazněji změnili.
- Pro potápění mají aligátoři dvě adaptace, které zabraňují vniknutí vody do plic a trávicího traktu. Vstup do hrdla uzavírá zvláštní masitá záklopka, takže krokodýl může pod vodou bez problémů otevřít tlamu a lovit kořist. Podobnými záklopkami může uzavírat i vnější otvory nozder a zvukovodů.

Anakonka a další zajímavosti

22. ledna 2008 v 21:43 →Anakonka

Anakonda velká

(Eunectes murinus)

A - Green Anaconda
N - Große (Grüne) Anakonda

Třída: plazi, Řád: šupinatí, Čeleď: hroznýšovití

Zeměpisné rozšíření: tropická Jižní Amerika (Amazonie)
vyhledávání: Jižní Amerika
Biotop: tropické lesy v okolí dolních toků řek a jezer
vyhledávání: sladké vody, tropický les
Potrava: obratlovci do velikosti kapybary
vyhledávání: živá kořist
Rozměry: délka 2-9 m, ocas tvoří asi sedminu celkové délky, hmotnost 5-90 (výjimečně až 250)kg
Rozmnožování: Je vejcoživorodá, samice rodí 10-80 mláďat, o která nepečuje.
Věk: ?
Zajímavosti: Samice jsou mnohem mohutnější než samci, ovšem výsledná velikost závisí na prostředí a množství potravy. Anakondy tráví většinu času ve vodě a jen v době trávení nebo vývinu vajec se vyhřívají na sluncem ozářených kládách či kamenech.
Kde ho najdete: v pavilonu šelem

Fotogalerie
Anakonda velká
Anakonda velká

úžasné

22. ledna 2008 v 21:41 →Anakonka
Anakonda velká (Eunectes murinus)
Anakonda velká je nejtěžším hadem světa. Dorůstá podobně jako krajta mřížkovaná až do délky 8 - 9 metrů, ovšem je daleko těžší. Osmimetrová anakonda může mít hmotnost až kolem 150 kg.
Má olivově, nebo žlutohnědě zbarvené tělo, s okrouhlými tmavými, až černými skvrnami. Od očí se až ke koutkům tlamy táhnou nažloutlé, bílošedé, nebo načervenalé, černě olemované proužky. Její mláďata jsou zbarvena velice pestře. V potravě není vybíravá, v přírodě loví kajmany, želvy a ryby, ale i ptáky, kapybary, a jiné savce.
O anakondě kolují hrůzostrašné historky, amazonští Indiáni ji nazývají " Požírač lidí ". Je pravda, že cítí li se anakonda ohrožena, nebojí se bez zaváhání zaútočit i na člověka. To samé lze ovšem říci i o jiných, a daleko menších hadech. Bohužel, i anakonda se stává obětí chamtivosti člověka. Poptávka po hadí kůži je stále vyšší než nabídka, a tak je tvrdě pronásledována. Navíc je anakonda velkou pochoutkou pro místní domorodce.
Obývá tropické pralesy Jižní Ameriky, zejména pak povodí řeky Amazonky. Je možno ji spatřit v Brazílii, Kolumbii, Peru, Venezuele, Guayaně a na Trinidadu. Anakonda velká je snad nejvíce ze všech hroznýšovitých spjata s vodou. Její oči, vystouplé a položené navrch hlavy, jsou toho důkazem. Téměř nikdy se nevzdaluje daleko od vody. Dává přednost stojaté, nebo líně tekoucí vodě, velmi hojná je v záplavových oblastech. V době, kdy bažiny a řeky vysychají, upadá do stavu jakési strnulosti. Výborně plave, ve vodě vyvine značnou rychlost a obrovskou sílu. Na souši se pohybuje pomalu.
Z pěti již známých druhů:
  • Eunectes barbouri
  • Eunectes deschauenseei
  • Eunectes murinus
  • Eunectes notaeus
  • Eunectes beniensis - (nově objevená!)
se v teráriích nejčastěji chová E. murinus (Anakonda velká) a E. notaeus (Anakonda žlutá). V herpetologii je určitě největší senzací posledních let objevení nového druhu anakondy, na níž narazil mladý německý biolog Lutz Dirksen v Bolívii. Tento druh Dirksen popisuje jako Eunectes beniensis. Patří se svou velikostí zřejmě do 4 metrů (zatím největší odchycený exemplář měřil jen 3,3 metru) mezi malé druhy anakond a na základě provedené analýzy DNA je nejblíže příbuzná s Eunectes notaeus a Eunectes deschauenseei.
Pro anakondu velkou zařizujeme co největší nádrž se silnou větví a velkým vyhřívaným bazénem, neboť tento had tráví většinu času ve vodě. Teplotu 26 - 32°C udržujeme po celých 24 hodin. Krmíme savci a ptáky přiměřené velikosti. V teráriích se páří od listopadu do února, samice bývá gravidní asi 230 dní. Mláďata jsou dlouhá od 35 do 70 cm a bývá jich kolem 30.
Vzhledem k její velikosti a časté útočnosti je nutné zachovávat bezpečnostní opatření stejné, jako u krajty mřížkované. V poslední době se častěji chová její příbuzná anakonda žlutá, která dorůstá menších rozměrů (2,5 - 3 m) a která bezpodmínečně nevyžaduje bazén s vodou (je rozhodně vhodnější). Miska s vodou na pití je ovšem samozřejmostí. Teplota jí vyhovuje o něco nižší (26 - 30°C), s nočním poklesem až ke 22°C. Jako potravu podáváme křečky, morčata, menší králíky, potkany a ryby.
I u anakond (tak jako u všech obrovských hadů) platí, že chov těchto vskutku impozantních zvířat bychom měli přenechat odborníkům v zoologických zahradách, či podobných institucích. Tito lidé:
a) mají zkušenosti
b) mají odborné znalosti a dokonalé technické vybavení
c) dokáží odhadnout skutečnou sílu hada
d) při manipulaci s hadem pracují vždy minimálně ve dvou

zdroj: Richard Horčic
tak se tam koukněte

děsivé obrázky

22. ledna 2008 v 21:39 →Anakonka
Anakonda je nejvěrší had světa. Žije v Jižní Americe a dorůstá délky až 10 metrů. I když dokáže mistrně lézt po stromech, kde se s oblibou sluní, většinu života tráví ve vodě. Tam číhá na zvěř, která se jdou napít k řece. Kořist omotá kolem těla, udusí a spolkne. Samice rodí 30 až 80 mláďat, která měří 60 až 90cm.