Vítej

pes=človek

15. prosince 2007 v 13:25 |  →Týrání zvířat
pozor
... tak proč týráte lidi? Dá se snad podle vás přirovnat psí útulek k domovu důchodců?
Pochybuju, že byste dávali své drahé rodiče/prarodiče dobrovolně na smrt. Ne že by všude panovala taková situace, samozřejmě jsou útulky, kde je pro lidi přístřeší a péče o psy prioritou. Ale útulky nemají nekonečnou kapacitu. Upřímně řečeno, řekněte mi, jakýho psa si koupíte raději: Odloženého či týraného nebo sotva odstavené štěně s průkazem původu? Podle mě je tady odpověď z devadesáti procent jasná. Vždyť kdo má dneska čas převychovávat psa, věnovat mu zvýšenou péči nebo brát ohledy na jeho bojácnost ze štěněcího věku? Takových lidí se najde bohužel velice málo, ale i tak vám děkuji za všechnu péči, kterou těmto psům věnujete. Stejně tak lidem, kteří si vezmou své první či x-té psy ze zverimexů, kde je téměř stejná situace jako ve psích útulcích, ne-li občas ještě horší. Tahle zvířata dokáží být mnohokrát o tolik oddanější než ostatní už kvůli tomu, že vás vnímají jako svého zachránce. Je tu ovšem i malé procento těch, kteří se stínu minulosti nikdy nezbaví. Neodsuzujte je, prosím, odsuzujete snad lidi, které doma v mládí týrali rodiče? Lidi, kteří jsou jiní než vy? Pokud ano, tak nebudu lhát, ale je mi to líto. Ne každý může mít šťastné dětství, ne každý má spoustu peněz, ideální rodiče, hodně kamarádů a pěknou vilu s bazénem. Pokud vy ano, přeju vám to, ale nenechte se unést světem dokonalosti. Neexistuje. Sami byste si nalhávali něco, co tu nebylo a nikdy nebude. Využijte raději svůj čas na to, abyste pomohli druhým. Nejen lidem, ale i těm partnerům, kteří při nás stáli už od pradávna a pomáhali nám přežít. Zvířatům. Proč se jedno odpoledne neobejít bez stresů normálního dne, nejít s kamarádkami nakupovat ani nenavštívit s partnerem kino? Existuje tolik věcí, kterýma byste udělali ostatním obyvatelům téhle planety radost! Zajít do útulku a vzít nějakého z tamních psů na procházku, dát mléko toulavé kočce, zapálit svíčky na hřbitově, vzít svého psa na dlouhou podvečerní procházku, udělat svému domácímu mazlíčkovi venku malou ohrádku a nechat ho proběhnout, pomoct starým lidem s nákupy... Fantazii se meze nekladou!
Vyskytuje se i názor, že psi jsou zlatíčka, miláčci, ochránci či dokonce členové rodiny. Přesto pak jdete druhý den k sousedovi a zeptáte se ho: ,,Tak co dělá Ťapka?" a soused se zamračí, začne vzpomínat, kdo to ten Ťapka vůbec byl a pak nezřetelně pronese něco v tom smyslu, že na něj děti neměli čas. Tohle je další věc. Pokud si chcete pořídit psa, nejdříve se zamyslete, kolik času jste mu schopni věnovat. Zahrnuje to nejen procházky aspoň třikrát denně, výcvik a veterináře, ale i spoustu péče a lásky. To je to, co psi a vlastně všechna zvířata potřebují nejvíc. Láska. Existují různé formy láska, jedna z nich končí mimochodem třeba takhle:
Nebo klidně i takhle:
Téhle lásce se říká pouze nadšení. Člověk si přečte článek nebo uvidí štěně a řekne si: Když ho má tenhle, tak proč ho nemůžu mít já? Určitě bych se postaral mnohem líp. Pak začne číst odbornou literaturu, kde se dočítá, že na psa musí mít čas. Proč ne? Čas se přece najde vždycky. Sice často jezdí do zahraničí na dovolenou, na tábory apod, ale na to už nemyslí... Neuvědomí si, že pes je jako malé dítě- nemůžete ho bez následků nechat o samotě. Nikdy. Ale člověk si vesele pořídí psa, nedbajíce nedostatku času. Několik měsíců to jde vzorně, ale pak už začíná všechno odbývat, místo se psem chce chodit ven s kamarády, místo po práci domu, aby vyvenčil psa, by radši do hospody. Jak to teda vyřešit? Tim,že by ho dal do útulku, by přiznal, že to nezvládl. Tak radši zvolí tu "lepší" variantu, kdy psa vyhodí na ulici (v horším případě zabije) a ostatním řekne, že se zaběhl. Jak tyhle příběhy končí, to si můžete prohlédnout na předchozích fotkách. Tímto bych chtěl apelovat na vaše svědomí: Pokud si chcete pořídit domácího mazlíčka, rozhodujte se raději půl roku, než abyste toho potom museli litovat nejen vy, ale hlavně i ten (oproti vám) bezbranný tvor, který byl rád, že konečně našel domov.
!!!POKUD ZÍSKÁTE VE VAŠEM OKOLÍ PODEZŘENÍ OHLEDNĚ TÝRÁNÍ PSŮ ČI JINÝCH ZVÍŘAT, OKAMŽITĚ JEJ NAHLASTE NA POLICII!!!

toto jsem našla::::: tady koukněte se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kaja kaja | Web | 1. ledna 2008 v 19:07 | Reagovat

máš velice zajímaví blog...;-)...týrání je hnusná věc x(

2 mája a bája mája a bája | Web | 3. ledna 2008 v 18:02 | Reagovat

jsi zapojená do soutěže o nejjj blog :)

3 mája a bája mája a bája | Web | 5. ledna 2008 v 16:56 | Reagovat

Ahojjj postupuješ do soutěže o nejjj blog :)))))

4 Lucynka44 Lucynka44 | Web | 13. dubna 2008 v 10:03 | Reagovat

Ty lidi ( někteří ) by se měly naučit souznění i s jinými tvory na zemi nejsme u jen samy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama